Przedszkole 20 w Chorzowie


Nasze przedzskole

Email
alt alt alt alt
alt alt alt alt

Przedszkole nr 20 w Chorzowie jest przedszkolem prorodzinnym, ukierunkowanym na potrzeby dziecka, umożliwiającym mu wszechstronny rozwój osobowości w dobrych relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Budynek przedszkola nr 20 w Chorzowie przy ulicy Ks.J. Czempiela 49. Duży i wyposażony w atrakcyjne urządzenia plac zabaw jest miejscem aktywnego pobytu na świeżym powietrzu. Przedszkole jest placówką nowoczesną, przyjazną, innowacyjną przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole. Rodzice są współautorami życia przedszkola.
Doceniamy wysiłek dzieci. Ich prace stanowią dekorację sal i korytarzy.

8.III. 2010 roku w naszym Przedszkolu otwarta została sala zabawowo- rekreacyjna. W celu nazwania nowej sali rozpisaliśmy konkurs wśród naszych przedszkolaków.
Arek Maćkowiak z grypy "Żabki" wymyślił nazwę "Piłeczkowo" i to ta propozycja najbardziej przypadła nam do gustu. Od 8 marca dzieci z naszego Przedszkola mogą bawić się w Piłeczkowie kiedy pogoda na dworze nie sprzyja wyjściom, lub gdy po prostu mają ochotę poharcować :)
Sala wyposażona jest w basen wypełniony plastikowymi piłeczkami, zjeżdżalnię, wygodne poduszki i akcesoria do zabaw ruchowych. W remoncie sali i w jej przygotowaniu pomagali nam rodzice naszych przedszkolaków, za co im serdecznie dziękujemy!


                                                     30-lecie istnienia Przedszkola nr 20

                                          alt

  Nasze Przedszkole działa już od 1984 roku. W roku 2014 nasze obchodziliśmy Jubileusz 30-lecia jego działalności. Cały rok był wyjątkowy, a jego podsumowaniem był Festyn Rodzinny połączony z oficjalnymi obchodami Jubileuszu. Podczas Festynu :
- gościliśmy oficjeli z Urzędu Miasta Chorzów;
- rozstrzygnęliśmy konkurs na Maskotkę Przedszkola;
- bawiliśmy się przy występach naszych wychowanków;
- braliśmy udział w zabawach prowadzonych przez wodzireja; 
- częstowaliśmy się pysznymi przekąskami serwowanymi przez nasze panie kucharki;
- braliśmy udział w konkursach i loterii fantowej; 
- wspólnie z wychowankami i ich rodzicami świętowaliśmy 30 Jubileusz istnienia naszego Przedszkola. 
Zdjęcia z obchodów 30-lecia Pzredszkola można znaleźć w zakładce "Galeria".