Przedszkole nr 20 w Chorzowie jest przedszkolem prorodzinnym, ukierunkowanym na potrzeby dziecka, umożliwiającym mu wszechstronny rozwój osobowości w dobrych relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Budynek przedszkola nr 20 w Chorzowie przy ulicy Ks.J. Czempiela 49. Duży i wyposażony w atrakcyjne urządzenia plac zabaw jest miejscem aktywnego pobytu na świeżym powietrzu. Przedszkole jest placówką nowoczesną, przyjazną, innowacyjną przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole. Rodzice są współautorami życia przedszkola.
Doceniamy wysiłek dzieci. Ich prace stanowią dekorację sal i korytarzy.

8.III. 2010 roku w naszym Przedszkolu otwarta została sala zabawowo- rekreacyjna. W celu nazwania nowej sali rozpisaliśmy konkurs wśród naszych przedszkolaków.

Arek Maćkowiak z grypy „Żabki” wymyślił nazwę „Piłeczkowo” i to ta propozycja najbardziej przypadła nam do gustu. Od 8 marca dzieci z naszego Przedszkola mogą bawić się w Piłeczkowie kiedy pogoda na dworze nie sprzyja wyjściom, lub gdy po prostu mają ochotę poharcować 🙂
Sala wyposażona jest w basen wypełniony plastikowymi piłeczkami, zjeżdżalnię, wygodne poduszki i akcesoria do zabaw ruchowych. W remoncie sali i w jej przygotowaniu pomagali nam rodzice naszych przedszkolaków, za co im serdecznie dziękujemy!

30-lecie istnienia Przedszkola nr 20
alt

Nasze Przedszkole działa już od 1984 roku. W roku 2014 nasze obchodziliśmy Jubileusz 30-lecia jego działalności. Cały rok był wyjątkowy, a jego podsumowaniem był Festyn Rodzinny połączony z oficjalnymi obchodami Jubileuszu. Podczas Festynu :

  • gościliśmy oficjeli z Urzędu Miasta Chorzów;
  • rozstrzygnęliśmy konkurs na Maskotkę Przedszkola;
  • bawiliśmy się przy występach naszych wychowanków;
  • braliśmy udział w zabawach prowadzonych przez wodzireja;
  • częstowaliśmy się pysznymi przekąskami serwowanymi przez nasze panie kucharki;
  • wspólnie z wychowankami i ich rodzicami świętowaliśmy 30 Jubileusz istnienia naszego Przedszkola.

Zdjęcia z obchodów 30-lecia Przedszkola można znaleźć w zakładce „Galeria”.