25 marca 2020r.

Drodzy Rodzice

        Dyrekcja przedszkola informuje, że z dniem dzisiejszym wchodzi w życie rozporządzenie mówiące o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych do dnia 10 kwietnia 2020r. oraz o kształceniu na odległość.

Do tej pory nauczycielki przekazywały Państwu temat dnia. Od poniedziałku, tj. 30 marca na zakładkach grup rozkład materiału będzie obejmował tygodniowy plan pracy, sposób kontaktu z nauczycielem, jak można dzielić się z nim informacjami o postępach dziecka lub porady specjalistów z dziedziny socjologii i psychologii.

Jesteśmy świadome, że obecna sytuacja stawia przed nami nowe zadania. Natomiast mamy pewność że tylko wspólnymi siłami, zrozumieniem, zachowaniem spokoju i zdrowego rozsądku damy radę przetrwać obecny czas, który dla każdej ze stron, nauczycieli i rodziców jest czymś nowym, w czym chcemy się odnaleźć, a przede wszystkim POKAZAĆ SWOIM ZACHOWANIEM NASZYM DZIECIOM, że życie czasami bywa zaskakujące, lecz przy odpowiednim nastawieniu CZŁOWIEK JEST W STANIE PRZETRWAĆ WSZYSTKO!

Życzymy Wam DUŻO ZDROWIA, pozytywnych doświadczeń, spokoju i kreatywnego myślenia!

Poniżej tekst wydawnictwa Nowa Era pt. „Nauka i życie w domu – jak to pogodzić?”

https://www.nowaera.pl/dla-rodzica/strona-glowna/nauka-i-zycie-w-domu-jak-to-pogodzic

11.03.2020r.

UWAGA!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola.

W dniach 12 i 13 marca Przedszkole nr 20 jest otwarte tylko dla dzieci, których rodzice załatwiają sprawy w związku z organizacja opieki nad nimi w czasie kwarantanny.

Od 16 do 25 marca zajęcia w Przedszkolu nr 20 zostają zawieszone.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od
  • 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze dla dzieci;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach