25.03.2021r.

Od 27/03 – 09/04/2021r. przedszkola w całym kraju zostają zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych. Wychowawcy grup będą się kontaktować w sprawie otrzymania informacji, kto z rodziców wykonujących zawód z powyższych działów będzie potrzebować opieki dla dziecka.

 

Materiały dla mediów i do pobrania – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Szczepienie przeciwko COVID-19 – Szczepienie przeciwko COVID-19 – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

27.08.2020r.

Drodzy Rodzice!

Od 1 września 2020 r wracamy do przedszkola, jednak w związku z panującą pandemią COVID-19 i wprowadzonymi dużymi ograniczeniami, pobyt i organizacja w placówce  będzie wyglądać inaczej niż w latach ubiegłych. Poniżej zamieszczamy PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA W REŻIMIE SANITARNYM W PRZEDSZKOLU NR 20  W CHORZOWIE ZGODNIE Z WYTYCZNYMI GIS PODCZAS COVID-19 z dn. 25.08.2020r. oraz Rozporządzenia MEN z dn. 12 sierpnia 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Procedura Covid-19 01.09.20r

Oświadczenie i deklaracja 01.09.2020r.


21.08.2020r.

Od 1 września 2020 r wracamy do przedszkola, jednak w związku z panującą pandemią COVID-19 i wprowadzonymi dużymi ograniczeniami, pobyt i organizacja w placówce  będzie wyglądać inaczej niż w latach ubiegłych. Poniżej zamieszczamy PROCEDURĘ POSTĘPOWANIA W REŻIMIE SANITARNYM W PRZEDSZKOLU NR 20  W CHORZOWIE ZGODNIE Z WYTYCZNYMI GIS PODCZAS COVID-19 z dn. 02.07.2020r. Należy zapoznać się z wszystkimi informacjami w niej zawartymi oraz dostarczenie odpowiedniego oświadczenia i deklaracji załączonej do procedury w dniu pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu lub wcześniej.

PROCEDURA OD 01.09.2020R

Oświadczenie i deklaracja 01.09.2020r.

 

 

02.07.2020r

Aktualizacja informacji  wytycznych w związku z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19 w placówkach oświatowych:

 Wytyczne-żłobki-prezdszkola-III-aktualizacja(1)

 

04.06.2020r.

Aktualizacja informacji  wytycznych w związku z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19 w placówkach oświatowych:

http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000099001.pdf

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 czerwca 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – druga edycja

 

 

14.05.2020r.

Drodzy Rodzice

18 maja 2020r. otwieramy przedszkole. Przyjmujemy pod opiekę tylko te dzieci, których rodzice wysłali do wychowawców wiadomość o chęci przyprowadzenia dziecka do przedszkola.  Poniżej została zamieszczona procedura, z którą należy zapoznać się przed przyprowadzeniem dziecka.

Aby ułatwić naszym dzieciom powrót po długiej przerwie do całkiem nowej rzeczywistości przedszkolnej prosimy Was Rodzice, aby porozmawiać z dzieckiem o zasadach zachowywania się w czasie obowiązującego reżimu sanitarnego.  Wszystkie zasady prawidłowego zachowania się w obecnej sytuacji zostały szczegółowo opisane w procedurze.

Z myślą o trudnym zadaniu, które przed Państwem stoi, zamieszczamy pomocne opowiadania:

http://emocjeprzedszkolaka.pl/wp-content/uploads/2020/05/bajka_powrot_do_przedszkola.pdf

http://emocjeprzedszkolaka.pl/wp-content/uploads/2020/05/Pan-Krokodyl-i-powr%C3%B3t-do-przedszkola-3.pdf

Powodzenia           

 

13.05.2020r.

Drodzy Rodzice

Poniżej zamieszczamy PROCEDURY POSTĘPOWANIA W REŻIMIE SANITARNYM W PRZEDSZKOLU NR 20  W CHORZOWIE ZGODNIE Z WYTYCZNYMI GIS PODCZAS COVID-19, w związku z pracą opiekuńczą przedszkola rozpoczynającą się od 18.05.2020r. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi informacjami w niej zawartymi.

Przedszkole nr 20. Procedura bezpieczeństwa COVID 19

 

05.05.2020r.

Drodzy Rodzice

     Dyrekcja Przedszkola nr 20 informuje o dalszym zawieszeniu działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w placówce w terminie od 06 maja 2020r. do dnia 17 maja 2020r.

ZARZADZENIE DYREKTORA O ZAWIESZENIU ZAJĘĆ

 

30.04.2020r.

[Aktualizacja 30.04.2020 godz. 15:00]

STANOWISKO PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA

Dopóki nie będziemy w stanie zagwarantować dzieciom bezpieczeństwa nie otworzymy żłobków ani przedszkoli w Chorzowie – taką decyzję podjął Prezydent Miasta Andrzej Kotala w związku z nowymi informacjami płynącymi z rządu w ramach kolejnego etapu „odmrażania” kraju.


Decyzja rządu o możliwości otwarcia tych placówek już 6 maja jest dla mnie absurdalna. Wielu ekspertów mówi, że wciąż jesteśmy przed szczytem zachorowań na koronawirusa, a województwo śląskie niemalże przoduje w liczbie osób zakażonych. Jak w takiej sytuacji otwierać żłobki czy przedszkola narażając na utratę zdrowia nie tylko dzieci, ale też dorosłych? Pamiętajmy, że być może dzieci rzadziej chorują, ale często są nosicielami wirusa, którym mogą zakazić swoich rodziców czy dziadków. Mogą też zakazić pracowników żłobków i przedszkoli. Trudno oczekiwać zachowania dystansu 2 metrów pomiędzy kilkulatkami, albo pomiędzy pracownikami, a dzieckiem w żłobku, kiedy trzeba je przewinąć. Skandaliczny jest także tryb, w którym jesteśmy o decyzjach rządowych informowani. Przecież żłobki i przedszkola były przez długi czas zamknięte – trzeba te miejsca zdezynfekować i zbadać ponownie wodę. Należy też zastosować wytyczne, a do tego – moim zdaniem – niezbędny jest wcześniejszy audyt każdej placówki wraz z pracownikiem sanepidu. Na tę chwilę nie widzę zupełnie możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli. Zwłaszcza, że rząd przedłużył zasiłki dla rodziców do 24 maja. Rozważamy otwarcie żłobków i przedszkoli w Chorzowie najwcześniej 18 maja.  Nie jest to jednak data ostateczna, a decyzję podejmę w ścisłym porozumieniu z sanepidem w oparciu o stan przygotowania placówek oraz sytuację epidemiczną w regionie.

Andrzej Kotala,

Prezydent Chorzowa

 

 

 

29.04.2020r.

W związku z zapowiedzią Premiera o otwarciu żłobków i przedszkoli, czekamy na decyzję
Organu Prowadzącego.
O podjętych decyzjach właściwych organów, będziemy informować na bieżąco. 
Podamy również konkretne rozwiązania.

 

24.04.2020r.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  – do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość.

14 marca 2020r.

 

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

 

25 marca 2020r.

 

 

Drodzy Rodzice

        Dyrekcja przedszkola informuje, że z dniem dzisiejszym wchodzi w życie rozporządzenie mówiące o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych do dnia 10 kwietnia 2020r. oraz o kształceniu na odległość.

Do tej pory nauczycielki przekazywały Państwu temat dnia. Od poniedziałku, tj. 30 marca na zakładkach grup rozkład materiału będzie obejmował tygodniowy plan pracy, sposób kontaktu z nauczycielem, jak można dzielić się z nim informacjami o postępach dziecka lub porady specjalistów z dziedziny socjologii i psychologii.

Jesteśmy świadome, że obecna sytuacja stawia przed nami nowe zadania. Natomiast mamy pewność że tylko wspólnymi siłami, zrozumieniem, zachowaniem spokoju i zdrowego rozsądku damy radę przetrwać obecny czas, który dla każdej ze stron, nauczycieli i rodziców jest czymś nowym, w czym chcemy się odnaleźć, a przede wszystkim POKAZAĆ SWOIM ZACHOWANIEM NASZYM DZIECIOM, że życie czasami bywa zaskakujące, lecz przy odpowiednim nastawieniu CZŁOWIEK JEST W STANIE PRZETRWAĆ WSZYSTKO!

Życzymy Wam DUŻO ZDROWIA, pozytywnych doświadczeń, spokoju i kreatywnego myślenia!

Poniżej tekst wydawnictwa Nowa Era pt. „Nauka i życie w domu – jak to pogodzić?”

https://www.nowaera.pl/dla-rodzica/strona-glowna/nauka-i-zycie-w-domu-jak-to-pogodzic

11.03.2020r.

UWAGA!

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prosimy o nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola.

W dniach 12 i 13 marca Przedszkole nr 20 jest otwarte tylko dla dzieci, których rodzice załatwiają sprawy w związku z organizacja opieki nad nimi w czasie kwarantanny.

Od 16 do 25 marca zajęcia w Przedszkolu nr 20 zostają zawieszone.

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od
  • 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze dla dzieci;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Źródło:

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach