Grupa Gwiazdeczki

Witamy serdecznie rodziców naszych dzieci

z grupy „Gwiazdeczki”!

ZAPISY NA WAKACJE

W dniach 19.04.2022r. do 06.05.2022r. trwają zapisy dzieci na dyżur wakacyjny – na miesiąc lipiec 2022r.

Zapisujemy dzieci, których Rodzice nie mogą zapewnić opieki. Pierwszeństwo mają dzieci rodziców pracujących.

Potrzebne dokumenty:

  1. Deklaracja woli – dyżur wakacyjny
  2. Oświadczenie

Dodatkowo informujemy, że zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka i Statutem Przedszkole nr 20, Rodzice powinni zapewnić dziecku odpoczynek w jednym z miesięcy wakacyjnych we własnym zakresie.


SPOTKANIE Z ALPAKAMI

Zajęcia, kodowanie i muzyczne granie

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

ZWIERZĘTA W POLSCE:

W tym tygodniu poznawaliśmy gatunki zwierząt żyjących w Polsce. Główny nacisk kładziony był na zwierzętach pod ścisłą ochroną. Poznawaliśmy również czym są Parki Narodowe oraz w jaki sposób należy się zachowywać odwiedzając je. Dzieci były również odwiedzić bibliotekę przedszkolną, a także miały okazję pobawić się tam na placu zabaw.

KONKURS

Zapraszamy Wszystkich Państwa razem z dziećmi do wspólnej zabawy.

Na czym polega konkurs? Na napisaniu wiersza o grupie do której uczęszcza Wasze dziecko. 

Wszystkie wiersze zostaną pokazane publicznie a najlepsze zaprezentujemy na pikniku rodzinnym. 

Prace prosimy składać u wychowawców grup, do 31 marca. 

Zachęcamy do aktywnego udziału:):):)

NADCHODZI WIOSNA:
Gwiazdeczki w ostatnim tygodniu wyruszyły na wiosenne poszukiwania. Omawiając oznaki wiosny wyszliśmy na spacer w kierunku ogródków działkowych, gdzie spotkaliśmy wiosnę w postaci: przebiśniegów, krokusów, pączków liści na drzewach i krzewach, budujących gniazda ptaków, a nawet bociana (niestety plastikowego ;). Na zajęciach poznawaliśmy literki C i J oraz poznając znak – uczyliśmy się odejmowania. Zasadziliśmy również cebulki kwiatów do naszego kącika przyrodniczego. Były też wybuchowe eksperymenty 🙂 A w pierwszy dzień wiosny wyszliśmy na wiosenny korowód.
JESTEŚMY ODKRYWCAMI:
W minionym tygodniu kontynuowaliśmy temat odkrywania, doświadczania i wynalazków. Zrobiliśmy doświadczenie z farbowaniem tulipanów, budowaliśmy również własne wulkany (które jeszcze w przyszłym tygodniu posłużą nam do eksperymentów ;). A skoro Wynalazki, to również literka W. Ten tydzień był również świętem naszych Kobiet i Mężczyzn. Odbył się też trening piłkarski.
ODKRYWAMY TAJEMNICE KOSMOSU:
Na ostatnich zajęciach Gwiazdeczki odkrywały Układ Słoneczny, poznawały planety oraz inne ciała niebieskie w kosmosie. Poznawaliśmy zawód astronauty oraz robiliśmy makietę Układu Słonecznego. Poznawaliśmy również litery P, jak planeta. Obchodziliśmy też Dzień Pizzy oraz Dzień Dinozaura.
Dzieci z naszej grupy miały możliwość uczestniczenia w turnieju sportowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18.

WALENTYNKI

W PRZEDSZKOLU DZIAŁA POCZTA WALENTYNKOWA.

DO CZWARTKU (10.02) DZIECI MOGĄ WRZUCAĆ WALENTYNKI DLA SWOICH KOLEGÓW/KOLEŻANEK Z PRZEDSZKOLA A RODZICE DLA SWOICH DZIECI.

ZACHĘCAMY DO ZABAWY.

WALENTYNKI ZOSTANĄ ROZDANE W PIĄTEK 11.02.2022

STYCZEŃ W GWIAZDECZKACH
W tym miesiącu kontynuując nasze przygotowanie szkolne poznaliśmy nowe litery: S,N,B i N oraz cyfry 5 i 6. Oprócz tego wiemy też co oznaczają znaki +, =, < i >. Potrafimy również układać i rozwiązywać podstawowe działania matematyczne w zakresie dodawania do 10. Z wiedzy przyrodniczej poznaliśmy żywioły, podstawy ekologii i dbania o środowisko, a poprzez projekt „Zdrowy tryb życia przedszkolaka” uczymy się dbać o siebie i innych. Odbyły się również zajęcia z trenerem RUCHu Chorzów. A kiedy pogoda nam pozwoliła bawiliśmy się w śniegu lepiąc piękne bałwany.
W styczniu swoje 7 urodziny obchodzili Lena i Tomek 🙂
0,

    Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wewnętrznym konkursie literackim. Regulamin wraz z plakatem dostępne są również w szatniach.

Włączając się do akcji „Dzień w Piżamach” w naszym przedszkolu udało nam się wesprzeć fundację „Gdy liczy się czas”.

Dziękujemy Rodzicom, całej ekipie przedszkola, Dzieciom za wsparcie i wzięcie udziału w zbiórce na rzecz dzieci leczących się onkologicznie.

Razem możemy bardzo wiele, więc wspólnie posyłajmy dobro nadal i nadal!

Jesteście cudowni!

Dziękujemy.


Zachęcamy do zapisywania się na szkolenie dla rodziców organizowane przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną

pt. „Wspieranie rozwoju mowy dziecka w wieku przedszkolnym

w działaniach rodziców”

Szkolenie poprowadzi dr Sabina Koczoń – Zurek

dnia 26.01.22r., godz. 16:00

Forma szkolenia będzie ustalona bliżej terminu spotkania

(z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemiologicznej)

LISTA NA ZAPISY DOSTĘPNA JEST U PAŃ W SZATNI


Film od Świętego Mikołaja dla dzieci z grupy Gwiazdeczek

______________________________________________________________

Zajęcia dydaktyczne 

____________________________________________________________________

Zajęcia piłkarskie z trenerem RUCHu Chorzów

_____________________________________________________________________

Dzień Pluszowego Misia

____________________________________________________________________

Spotkanie z piłkarzem – tatą Emilki 

__________________________________________________________________

Spotkanie z Kucykami„Trzy rzeczy w życiu – twoje zdrowie, twoja misja i ludzie, których kochasz. Otóż to.”

Navel Ravikant


Drodzy Rodzice

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2021r. zaczął funkcjonować nowy portal dla rodziców (sprawdzanie płatności za przedszkole):

www.mobiportal.pl

Poprzednie strony systemu będą funkcjonowały tylko do końca października.

Na państwa maile został wysłany link aktywacyjny

do nowego portalu.

IDZIE JESIEŃ PRZEZ ŚWIAT
Jesień nadeszła także do naszej grupy. Tydzień rozpoczęliśmy od opowiadania i rozmowy na temat wrażliwości oraz związanego z tym Światowego Dnia Zwierząt. Doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe poprzez dokańczanie zdań i zagadki rymowane. Nadal ćwiczymy liczenie słów w zdaniu, sylaby w słowach oraz wyróżnienie pierwszej i ostatniej głoski w słowie. W tym tygodniu poznaliśmy literę M. Doskonaliliśmy również układanie rytmów oraz umiejętności matematyczne.
POMOCNA DŁOŃ
Kontynuując temat bezpieczeństwa ten tydzień rozpoczęliśmy rozmowami o odwadze i pomocy innym. Omawialiśmy pracę strażaka, policjanta, ratownika, a także utrwaliliśmy numery alarmowe. Przez cały tydzień towarzyszyła na literka A, którą wyróżnialismy na początku i końcu różnych słów. Uczyliśmy się też działań matematycznych.
W dniu chłopca odwiedził nas gość specjalny, pies Elmo, z którym bawiliśmy się i uczyliśmy. Stworzyliśmy też pracę plastyczną. Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowaliśmy grając na akordeonie.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa. Na ulicy, w sali, Na podwórku i gdziekolwiek się znajdziemy. Przypomnielismy sobie znaki drogowe, zasady poruszania się po chodnikach, ale także jak ważna jest uwaga. Towarzyszyły nam przez cały tydzień ćwiczenia głosowania wyrazów i liczenie słów w zdaniu. Poznaliśmy literkę O.

Odbył się także pierwszy trening z zawodnikiem Ruchu Chorzów i ćwiczenia gimnastyczne.

Obchodziliśmy też Dzień Przedszkolaka

Nasze przedszkole

W ostatnim tygodniu kontynuowaliśmy utrwalanie i powtarzanie wiedzy z ubiegłego roku. Utrwaliliśmi wizerunki figur geometrycznych, potrafimy je rozpoznać nawet za pomocą samego dotyku. Doskonaliliśmy także słuch fonematyczny i rozpoznawanie głosek.

W tym tygodniu obchodziliśmy też Dzień Kropki, która towarzyszyła nam na zajęciach matematycznych, podczas pracy plastycznej. Odkryliśmy też nasz SeperMoce, które zawiesiliśmy na naszym drzewie.

W przedszkolu

Za nami pierwszy pełny tydzień w przedszkolu. W tym czasie przypomnieliśmy czym są dobre maniery, grzeczne słówka i kulturalne zachowanie. Powtórzyliśmy też sylabowanie oraz głoskowanie wyrazów, a także liczenie i porównywanie liczebności wzorów. Poznalismy także nazwy części ciała. Przez cały tydzień zbieraliśmy baterię, które w piątek zanieślismy do punktu zbiórki.

Poznaliśmy też nowe piosenki: Skaczące nutki, Części ciała i Grzeczne słówka.

W tym tygodniu urodziny obchodzili Szymon i Oliwier 🎂🎂