Grupa Gwiazdeczki

Witamy serdecznie rodziców naszych dzieci

z grupy „Gwiazdeczki”!

 

 

Film od Świętego Mikołaja dla dzieci z grupy Gwiazdeczek

______________________________________________________________

Zajęcia dydaktyczne 

____________________________________________________________________

Zajęcia piłkarskie z trenerem RUCHu Chorzów

_____________________________________________________________________

Dzień Pluszowego Misia

____________________________________________________________________

Spotkanie z piłkarzem – tatą Emilki 

__________________________________________________________________

Spotkanie z Kucykami„Trzy rzeczy w życiu – twoje zdrowie, twoja misja i ludzie, których kochasz. Otóż to.”

Navel Ravikant


Drodzy Rodzice

Uprzejmie informujemy, że od 1 września 2021r. zaczął funkcjonować nowy portal dla rodziców (sprawdzanie płatności za przedszkole):

www.mobiportal.pl

Poprzednie strony systemu będą funkcjonowały tylko do końca października.

Na państwa maile został wysłany link aktywacyjny

do nowego portalu.

IDZIE JESIEŃ PRZEZ ŚWIAT
Jesień nadeszła także do naszej grupy. Tydzień rozpoczęliśmy od opowiadania i rozmowy na temat wrażliwości oraz związanego z tym Światowego Dnia Zwierząt. Doskonaliliśmy nasze umiejętności językowe poprzez dokańczanie zdań i zagadki rymowane. Nadal ćwiczymy liczenie słów w zdaniu, sylaby w słowach oraz wyróżnienie pierwszej i ostatniej głoski w słowie. W tym tygodniu poznaliśmy literę M. Doskonaliliśmy również układanie rytmów oraz umiejętności matematyczne.
POMOCNA DŁOŃ
Kontynuując temat bezpieczeństwa ten tydzień rozpoczęliśmy rozmowami o odwadze i pomocy innym. Omawialiśmy pracę strażaka, policjanta, ratownika, a także utrwaliliśmy numery alarmowe. Przez cały tydzień towarzyszyła na literka A, którą wyróżnialismy na początku i końcu różnych słów. Uczyliśmy się też działań matematycznych.
W dniu chłopca odwiedził nas gość specjalny, pies Elmo, z którym bawiliśmy się i uczyliśmy. Stworzyliśmy też pracę plastyczną. Międzynarodowy Dzień Muzyki świętowaliśmy grając na akordeonie.

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa. Na ulicy, w sali, Na podwórku i gdziekolwiek się znajdziemy. Przypomnielismy sobie znaki drogowe, zasady poruszania się po chodnikach, ale także jak ważna jest uwaga. Towarzyszyły nam przez cały tydzień ćwiczenia głosowania wyrazów i liczenie słów w zdaniu. Poznaliśmy literkę O.

Odbył się także pierwszy trening z zawodnikiem Ruchu Chorzów i ćwiczenia gimnastyczne.

Obchodziliśmy też Dzień Przedszkolaka

Nasze przedszkole

W ostatnim tygodniu kontynuowaliśmy utrwalanie i powtarzanie wiedzy z ubiegłego roku. Utrwaliliśmi wizerunki figur geometrycznych, potrafimy je rozpoznać nawet za pomocą samego dotyku. Doskonaliliśmy także słuch fonematyczny i rozpoznawanie głosek.

W tym tygodniu obchodziliśmy też Dzień Kropki, która towarzyszyła nam na zajęciach matematycznych, podczas pracy plastycznej. Odkryliśmy też nasz SeperMoce, które zawiesiliśmy na naszym drzewie.

W przedszkolu

Za nami pierwszy pełny tydzień w przedszkolu. W tym czasie przypomnieliśmy czym są dobre maniery, grzeczne słówka i kulturalne zachowanie. Powtórzyliśmy też sylabowanie oraz głoskowanie wyrazów, a także liczenie i porównywanie liczebności wzorów. Poznalismy także nazwy części ciała. Przez cały tydzień zbieraliśmy baterię, które w piątek zanieślismy do punktu zbiórki.

Poznaliśmy też nowe piosenki: Skaczące nutki, Części ciała i Grzeczne słówka.

W tym tygodniu urodziny obchodzili Szymon i Oliwier 🎂🎂