Jadłospis – Przedszkole nr 20 18/11/2019 – 22/11/2019

Jadłospis dla gr.MISIE (tabela poniżej jadłospisu P20)

Data

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek
18.11.2019

Poniedziałek

Chleb mieszany z masłem, szynka wieprzowa ” z Pieca” , ogórek zielony, szczypiorek, kawa zbożowa z mlekiem

Herbata z cytryną

Biszkopty bez cukru

Zupa z fasoli szparagowej z jarzynami (wywar z indyka, marchew, seler, pietruszka, por, ziemniaki)

Kopytka leniwe, surówka z jabłek i gruszek,

Kompot owocowy

Baton pszenny z masłem, ser żółty „Królewski” rzodkiewka,

Herbata owocowa

19.11.2019

Wtorek

Zupa mleczna z płatkami owsianymi, Mini bułeczka pszenna z sezamem,

Herbata owocowa

Marchewka

Zupa jarzynowa z kasz manną (wywar z indyka, marchew,seler, pietruszka, por, ziel.pietr.)

Pulpety drobiowe w sosie pieczarkowym,ziemniaki, brokuł gotowany

Woda mineralna z miętą i cytryną

Ciasto biszkoptowe ze śliwką , wypiek własny

Sok tłoczony owocowy

20.11.2019

Środa

Chleb wieloziarnisty z masłem, polędwica sopocka, jajko gotowane, szczypiorek, bawarka,

Herbata miętowa

Suszone morele

Zupa ogórkowa z jarzynami, zabielana śmietan, (wywar z indyka, marchew, seler, pietruszka, por, ziemniaki)

Ryż na mleku z sosem truskawkowym,

Kompot owocowy

Banan, ciasteczka owsiane bez cukru
21.11.2019

Czwartek

Rogal z masłem i miodem, kakao,

Herbata owocowa

Melon

Zupa kalafiorowa z koperkiem, jarzynami, (wywar z indyka, marchew, seler, pietruszka, por, ziemniaki)

Sos mięsno-warzywny, kasza gryczana

Woda mineralna z grejpfrutem

Budy malinowy, biszkopty bez cukru

22.11.2019

Piątek

Bułka wiejska z masłem, parówka na gorąco, ketchup,

Herbata z cytryną

Winogrona

 

Zupa pomidorowa z makaronem, jarzynami, zabielana śmietan,( wywar z indyka, marchew, seler, pietruszka, por)

Kotlet z filetu z ryby ( miruna) ziemniaki, warzywa duszone

Kompot owocowy

Jogurt naturalny z musem wiśniowym i płatkami cynamonowymi

 

MISIE (SP18)

Lp.

DATA

ŚNIADANIE

OBIAD

PODWIECZOREK

1.

Poniedziałek

18.11.2019

Chleb mieszany z masłem, polędwica sopocka, jajko gotowane, szczypiorek, kawa zbożowa z mlekiem,

herbata z cytryną, pomarańcza

Zupa grochowa z ziemniakami i kiełbasą, (wywar z wędzonki, marchewka pietruszka, por, seler, pietr.ziel., groch łuskany, kiełbasa podwawelska)

Kasza manna na gorąco z masłem i cynamonem, herbata z cytryną.

Pucharek owocowy (banan, kiwi, winogrona, gruszka), chrupki kukurydziane

2.

Wtorek

19.11.2019

Chleb żytni z masłem, szynka tostowa sałata zielona, papryka czerwona, bawarka, herbata z cytryną,

winogrona

Rosół z makaronem,

(wywar z kurczaka, marchewka, pietruszka, por, seler, pietr.zielona)

Kurczak gotowany z warzywami na parze(marchew, kalafior, brokuł), ziemniaki, kompot owocowy.

Budyń czekoladowy, biszkopty bez cukru „Mamut”, jabłko

3.

Środa

20.11.2019

Zupa mleczna z miodowymi płatkami kukurydzianymi, chałka z masłem,

herbata z cytryną, banan

Zupa kalafiorowa z lanym ciastem, (wywar z kurczaka, marchewka pietruszka, por, seler, pietr.ziel., kalafior)

Gołąbki bez zawijania(łopatka wieprzowa, kapusta włoska, ryż) w sosie pomidorowym, ziemniaki, ogórek konserwowy, kompot owocowy.

Drożdżówka razowa z marmoladą niskosłodzoną,

Sok owocowy tłoczony

4.

Czwartek

21.11.2019

Bułka razowa z masłem, kiełbasa krotoszyńska, sałata zielona, rzodkiewka, herbata z cytryną, jabłko Zupa szpinakowa z ziemniakami,(wywar z kurczaka, marchewka, pietruszka, por, seler, pietr.zielona, szpinak)

Leczo z kiełbasą i warzywami( kiełbasa biała, boczek wędzony, papryka czerwona ,papryka żółta, papryka zielona, cukinia, czosnek, cebula, pomidory, marchew, pietruszka, seler), ryż na sypko, kompot owocowy.

Kinder mleczna kanapka, mandarynka

5.

Piątek

22.11.2019

Chleb wieloziarnisty z masłem, ser żółty, ogórek zielony, pomidor, kakao, herbata z cytryna,

melon

Barszcz czerwony z ziemniakami zabielany śmietaną, (wywar z wędzonki, marchewka pietruszka, por, seler, pietr.ziel., buraki)

Paluszki rybne, ziemniaki, kapusta kiszona gotowana, kompot owocowy.

Misie Lubisie, Danonek

Woda mineralna dla wszystkich dzieci przez cały dzień.