Przedszkole 20 w Chorzowie


Motylki

Email

alt  
 MOTYLKI

Co się u nas wydarzyło, co nas czeka...

Rok szkolny 2017/18
 
Tydzień 2-6.X.
alt

W tym tygodniu odwiedził nas wspaniały Smok, który przeczytał nam niezwykłą bajkę "Mały smok Fumino". W rolę Smoka wcieliła się mama Ali- dziękujemy za odwiedziny i przyniesienie nas w magiczny świat bajek.  alt
Poznaliśmy również owoce, któe daje nam jesień. Dzieci przyniosły do przedszkola jabłka, gruszki i śliwki. Wspólnie zrobiliśmy z nich pyszne soczki. Z owoców stworzyliśmy piękne prace plastyczne. Dziękujemy za przyniesione owoce:) 

Tydzień 9-13.X.
W minionym tygodniu "Motylki" poznały smaczne i  zdrowe warzywa. Uczyliśmy się różnicować kształty na podstawie warzyw. Utrwalaliśmy ich nazwy i kolory. Jednak przede wszystkim staraliśmy sie zrozumieć ich znaczenie dla zdrowia człowieka. W czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Poprzez zabawę przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowego mycia rąk i dbania o własne zdrowie.  alt
Tydzień 16-20.X

Tematem przewodnim tego tygodnia były "Grzyby". "Motylki" dowiedziay się, że istnieja trujące i jadalne. Do pierwszej grupy należą muchomory, a do drugiej borowiki. Uczyliśmy się iosenki pt.:"Grzybki". Dowiedzieliśmy się, że grzyby można suszyć lub zamrażać.  alt

***********************************************************************
Rok szkolny 2016/17
Prosimy aby do końca czerwca odebrać z przedszkola rzeczy dzieci znajdujące się w półkach w szatni (szczoteczki do zębów, obrazki, zabawki, ubrania). Oczywiście, jeżeli dziecko jest zapisane na dyżur wakacyjny nadal może pozostawić swoje ubrania do dnia pobytu w placówce.
Dziękujemy.
 
KOCHANI RODZICE ORAZ OPIEKUNOWIE DZIECI
Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca. To niby tylko jeden rok, a jednak jak wiele w ciągu niego spotkało nas przygód, zadań, wzruszeń, chwil radości i sukcesów. Nasze dzieci poczyniły ogromne postępy, poznały wiele nowych rzeczy, przyswoiły mnóstwo informacji o otaczająym je świecie. Niech przyszły rok szkolny będzie równie owocny!
Udanych oraz bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu 2017!

                                                                     05.06.-09.06.2017r. alt
Tematem mijającgo tygodnia były pojazdy. Dzieci poznały pojazdy lądowe: samochody osobowe, ciężarowe, ratownicze, tramwaje, pociągi oraz pojazdy poruszające się na wodzie i powietrzu. Przedszkolaki utrwalały wiedzę na temat, w jaki sposób te pojazdy się poruszają.Bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Trzeba rozmawiać z dziećmi o tym , jak nalezy zachowywać  się w pojeździe, z którego będziemy korzystać. Ważne jest omówienie z pociechą podstawowych zasad obowiązujących w różnych środakch transportu i kominikacji. Nasza konsekwencja w przestrzeganiu tych zasad sprawi, że zapadną one w pamięci dziecka na całe życie.

29.05.-02.06.2017r.
Po święcie mamy i taty przeszedł czas na Dzień Dziecka! jest on obchodzony niemalże na całym świecie. W minionym alt tygodniu dzieci opowiadały o swoich ulubionych potrawach, zabawach, zabawkach i bohaterach z bajek, dowiedziały się, że każdy może lubić coś innego. Przedszkolaki poznawały swoje prawa a dokładnie w dniu swojego święta przeżywały moc atrakcji, które skrywał ogród przedszkolny tego dnia - bańki mydlane, sprawnościowy tor przeszkód, malowanie zaczarowanych liter, tańce, zabawy muzyczne, czytanie bajek na kocu oraz prezenty dla każdego dziecka.
alt 22.05.-26.05.2017r.
Czy jest ktoś bliższy dziecku niż rodzice? To oni mają ogromny wpływ na swoją pociechę, opiekują się nią, uczą samodzielności, zaradności, rozwiązywania problemów, są pocieszycielami, rozjemcami, towarzyszami zabaw... Bez wątpienia są to najbiższe i najważniejsze osoby w życiu dziecka i właśnie im był poświęcony miniony tydzień. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można na co dzień pomagać rodzicom i okazywać im uczucia. Z okazji święta mamy i taty przygotowywały dla nich prezenty.

 
08.05.-12.05.2017r.
W naszym przedszkolu odbył się TYDZIEŃ ŚWIATOWY. Dzieci miały doskonałą okazję by poznać jak wyglądają alt kontynenty, co to są kontynenty i czym się od siebie różnią? Przygodę rozpoczęliśmy od "podróży" do Australii by poznać zwierzęta tam mieszkające oraz jak wygąda zabawa bumerangiem,  nawet spróbowaliśmy strusie jajo. We wtorek poznaliśmy Amerykę Północną i Amerykę Południową. W związku z tym na obiad dzieci samodzielnie wykonywały hamburgera i starały się posługiwać angielskimi słowami. Środa była okazją do zapoznania się z Azją. Teraz już każdy przedszkolak wie, skąd wzięły się takie przyprawy jak curry czy aromatyczna herbata, jak wyglądają wodorosty do robienia sushi. Tańczyliśmy taniec w stylu Boolywood i uczyliśmy się posługiwać pałeczkami. W czwartek dzieci utrwalały znane już im wiadomości o Europie. W piątek wybraliśmy się w gorące rejony Afryki by poznać mieszkającą tam ludność, poznać tamtejsze zwierzęta i zasmakować w owocach znajdujących się w sałatce egzotycznej.

alt


02.05.-05.05.2017r.
Rozpoczął się maj, zazieleniło się dookoła na dobre. Przyroda obudziła się do życia a alt owady i zwierzęta raczą nas odgłosami na każdym kroku. Motylki w tym tygodniu  zanurzyły się w świat muzyki. Poznały nową zabawę muzyczną "Jestem muzykantem", w której chętnie uczestniczą. Dzieci uwielbiają rytm, melodie i świat dźwięków dlatego tego typu zabawy są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Zajęcie takie wymaga niewielkiego wysiłku - wystarczy idąc drogą do domu lub podczas spaceru wyszczególnić dźwięki z otoczenia lub zorganizować zabawę badawczą: "jaki dźwięk powstanie gdy zagramy na...?"  Tego typu działania na pewno korzystnie wpłyną na rozwój przedszkolaka.
24.04.-28.04.2017r.
Pojęcie kraj czy ojczyzna to dla przedszkolaka słowa abstrakcyjne. Ich wyjaśnienie rozpoczęliśmy od tego, co dziecku najbliższe i znajome czyli miejscowość. Była to baza do tematu o ojczyźnie i symbolach narodowych. Symbole narodowe, tradycje, święta łączą obecne pokolenia z przeszłymi, kształtują poczucie przynajeżności do określonej grupy ludzi o wspólnej kulturze, mówiących tym samym językiem. Warto uczestniczyć razem z dzieckim w lokalnych uroczystościach organizowanych z okazji obchodów różnych świąt narodowych, wystaw czy ważnych rocznic. W ten sposób kształtuje się w dziecku poczucie tożsamości narodowej.18.04.-21.04.2017r.
Bardzo ważne jest żeby dbać o czystość nie tylko we własnym mieszkaniu ale i w najbliższej okolicy. Dlatego warto już od najmłodszych lat kształtować  u dzieci nawyki utrzymywania porządku, dbania o planetę oraz segregacji śmieci. W minionym tygodniu Motylki zaznajomiły się z powyższym tematem. Nauczyliśmy się, że kosze na śmieci mają różne kolory i że należy wrzucać do nich tylko odpowiednie odpady.

25.04.2017r. tj. wtorek- wycieczka do sali zabaw URWIS w Rudzie Śląskiej
28.04.2017r. tj. piątek - przedstawienie w Domu Kultury Batory pt. "Calineczka"
Szczegóły znajdują się na gazetce grupowej.

alt
 

10.04.-14.04.2017r. alt
Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami. W przedszkolu zapanował w tym tygodniu świateczny nastrój. Dzieci poznawały symbole i zwyczaje związane ze świętami oraz uczestniczyły w przygotowaniach. Temat przedświąteczny był wspaniał bazą do wszelkiego rodzaju zabaw plastycznych sprzyjających rozwojowi sprawności manualnej maluchów. Czym byłaby Wielkanoc bez pisanek? Motylki wykonywały pisanki w niecodzienny sposób, co pobudzało wyobraźnie dzieci. Powstały nam bajkowe, kosmiczne i dinozaurowe jajka. alt


03.04.-07.04.2017r.
Krowy, konie, owce i inne zwierzęta z wiejskiego podwórka były bohaterami minionego tygodnia. Motylki poznawały nazwy zwierząt oraz ich odgłosy. Dzieci bardzo lubią oglądać, głaskać i naśladować zwierzęta. Niestety w dzisiejszych czasach niewielu przedszkolaków ma dziadków na wsi, stąd kontakt z żywymi zwierzętami z wiejskiej zagrody jest często ograniczony do krótkiej wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego bądź ZOO, dlatego ważne jest zdobywanie wiedzy o tych zwierzetach chociaż w teorii.
23.03.-31.03.2017r.
Książki są źródłem wiedzy, dzięki nim można sie zrelaksować, miło spędzać czas. Kontakt z książką powinien zacząć sie już we wczesnym dzieciństwie. Codzienne czytanie dzieciom książek jest skuteczną. tanią i przyjazną metodą wspomagania ich wszechstronnego rozwoju - psychicznego, umysowego, społecznego i moralnego. Wraz z dziećmi z grupy Motylków poznawaliśmy zaczarowany świat literatury dziecięcej, ocenialiśmy zachowania głównych bohaterów i dowiedzieliśmy się, że w każdej bajce możemy odnaleźć morał - czyli płynącą z niej naukę. alt
20.03.-24.03.2017r.
W tym tygodniu Motylki utrwaliły wiadomości związane ze wzrostem roślin, a w naszym ogródku zaczęły kiełkować i piąć się w górę. Dzieci zgadywały jaki kolor krokusa zakwitnie - pozostaje to nadal tejamnicą:) Nauczyliśmy się natomiast tworzyć kolor zielony poprzez łączenie barw. Podczas zabaw w minionym tygodniu przedszkolaki rozwijały swoją umijętność liczenia - warto doskonalić tę czynność przy każdej okazji. Liczyć można praktycznie wszystko: lalki, misie, sztućce czy klocki. Taki trening poszerza umiejetnści dziecka i przygotowuje je do dalszej edukacji matematycznej. alt

13.03.-17.03.2017r. alt
Po śniegu pozostaje już tylko wspomnienie. Przyroda budzi się z zimowego snu. W ogródkach zaczynają pojawiać się pierwsze wiosenne kwiaty, a na drzewach - bazie i pączki. W minionym tygodniu baczniej przyjrzeliśmy się pierwszym wiosennym kwiatom: krokusom, tulipanom i przebiśniegom. Przedszkolaki poznały ich nazwy, budowę oraz dowiedziały się czego kwiaty potrzebują do wzrostu. Warto utrwalać tą wiedzę, ozrganizować np. tulipana i pozwolić przedszkolakowi "rozebrać go na części pierwsze". Dobrze jest zachęcić dziecko do wypowiadania przy tym swoich spostrzeżeń oraz nazywania części kwiatka. Podczas spaceru można zwrócić uwagę na to, czy inne kwiaty mają podobną budowę.

alt

06.03.-10.03.2017r.
Przedwiośnie to doskonała okazja do pokazania dzieciom jak z dnia na dzień zmienia się pogoda. Motylki nauczyły alt się, że "w marcu jak w garncu" czyli wiele składników pogody zmianiających się kilka razy w ciągu dnia. Dzieci układłały historyjkę obrazkową 3-elementową o topniejącym na przedwiośniu bałwanku. Obserwacja przyrody zmianiającej się wraz z nastającą wiosną to doskonała okazja do wielu zabaw badawczych podczas coraz częstrzych spacerów. Można zabrać ze sobą szkło powiększające by zaobserwować pojawiające się pąki, nasłuchiwać śpiew ptaków, naśladować ich odgłosy. alt
27.02.-03.03.2017r.
Od najmłodszych lat należy kształtować w dziecku umiejętność dbania o siebie, o swoje zdrowie. Może je to uchronić przed infekcjami. W minionym tygodniu Motylki poznawały właśnie temat zaznajamaiając się ze sposobami np. prawidłowego mycia zębów, wdrażania do odpowiedniego odżywiania się, odpowiednich ćwiczeń oraz o tym jak ważny jest również odpoczynek. Przedszkolaki poznały zawód lekarza, a także miejsce, w którym przyjmuje pacjentów. Temat stał się wspaniałą okazją do zabawy i wcielenia się w rolę lekarza. alt
Warto w przyszłości porozmawiać z dzieckiem o planowanej wizycie u lekarza oraz opowiedzieć, co mniej więcej się będzie działo podczas tej wizyty - taka wiedza na pewno uspokoi i przygotujedo tego malucha.
                                          alt

alt 20.02.-24.02.2017r.
W minionym tygodniu dzieci systematyzowały i rozwijały swoją wiedzę o różnych rodzajach sklepów oraz uczyły się, w jaki sposób należy się w nich zachowywać. Tego typu wiadomości i umiejętności są niezbędne do życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Przedszkolaki mogły też wcielić się w rolę sprzedawcy i klienta, wykorzystując w praktyce zdobyte informacje. Warto zatem dać dziecku od czasu do czasu szanse by samo kupiło jakąś rzecz, oczywiście pod czujnym okiem rodzica. Tego typu trening uczy dziecko samodzielności oraz kształtuje odwagę. alt 

alt 13.02.-17.02.2017r.
Kuchania jest dla dzieci fascynujacym miejscem do zabawy. Zachwyca je wielość pojemników, różnego rodzaju łyżek, mieszadełek, prduktów do zabawy i do jedzenia. Przedszkolaki, jeśli tylko da się im taką możliwość, chętnie pracują i pomagają w kuchni. Dodatkowo zawód kucharki, o którym była mowa w minionym tygodniu, urasta w oczach dzieci do rozmiaru magika, który z niczego wyczaruje coś smacznego.
Zabawy w kuchni, jeśli tylko da się dziecku możliwość, w dużym stopniu przyczyniają się do jego rozwoju. Warto zaprosić malucha do przygotowania wspólnych dań czy przekąsek - nawet niejadek chętnie spróbuje czegoś nowego, jeśli sam weżmie udział w przygotowaniach. Można umożliwić mu również przesypywanie, ważenie, mieszanie, zmywanie, smakowanie - oczywiście pod czujnym okiem dorosłego.


06.02.-10.02.2017r.
Tym razem mieliśmy okazję poznać zwierzęta egzotyczne żyjące w ZOO. W związku z tym uczyliśmy alt się słów i melodii do piosenki "Idziemy do ZOO" (można z dziećmi utrwalać w domu, nagranie dostępne w internecie). Świat zwierząt to doskonała okazja do różnorodnych zabaw dydaktycznych, np. porównywanie długości zwierząt, określanie ich rozmiarów, przeliczanie, określanie barw, naśladowanie ich odgłosów i sposobu poruszania się - jest ku temu wiele możliwości! W środę szczególną uwagę zwróciliśmy na Pingwina. Dzieci śpiewały o nim, dowiedziały się, że mieszka w zimnych krajach, a na ukoronowanie tego dnia Motylki zjadły lody.

alt 30.01-03.02.2017r.
Kolejny tydzień był dla dzieci z gr. Motylki niesamowitą przygodą. Rozmawialiśmy o planetach. Dowiedzieliśmy się, że w centrum naszego układu słonecznego jest słońce; natomiast nocą na niebie świeci nam księżyc, który czasami jest jak koło a czasami jak rogalik. Dzieci miały również okazję bawić się w ogrodzie przedszkolnym. Podjęły próbę zbudowania bałwana i ćwiczyły celność podczas rzucania śmieżkami do wyznaczonego punktu. Tydzień zakończono wspaniałą uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność i aktywny udział w zabawach z wnuczętami.09.01-13.01.2017r.
Niewątpliwie największą atrakcją dla Motylków tego tygodnia był ich alt  pierwszy BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci czerpały dużo radości z tego dnia! Pięknie prezentowały swoje stroje - barwnie opowiadając o nich ćwiczyły budowanie dłuższych wypowiedzi. W tym tygodniu wykonywaliśmy liczne próby z okazji wystąpienia dla Babć i Dziadków. Motylki wdrażają się również do wykonywania zadań z elementami dziecięcej matematyki wg prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Dzieci świetnie wdrażają się do wykonywania poleceń nauczyciela.

02.01-05.01.2017r.
Motylki w tym tygodniu dowiedziały się, że nastaje taki czas w roku kiedy ludzie się bawią i świętują - jest to karnawał! W związku z alt  tym dzieci poznały zabawy karnawałowe oraz miały okazję bawić się balonami, a nawet przebrać się w różne, śmieszne stroje. Podczas zajęć rytmicznych nauczyliśmy się o rytmie szybkim jak sarenka, oraz rytmie wolnym jak ślimak. Motylki ćwiczą przed występem dla ukochanym Dziadków i Babć. Uczymy się piosenek oraz wierszyka, który można również z dziećmi ćwiczyć w domu:

alt
Dziś mojej Babci życzenia złożę
W bukiecik kwiatków serduszko włożę.
Ja Dziedka kocham i ściskam za szyję
Niech będzie zdrów i 100 lat żyje!

 

Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej,
prezentów wymarzonych, Świąt mile spędzonych.
Karnawału szalonego, Nowego Roku bardzo udanego!
alt
Kochanym Rodzinom naszych dzieci życzy
 Personel Przedszkola Nr 20


19.12-30.12.2016r.
Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwany przez dużych i małych. Wystawy sklepowe, ogrody przed domami, okna - wszystko alt  nabiera świątecznego nastroju. Bardzo istotną kwestią jest zaznajomienie dzieci z tradycją i obyczajami związanymi z uroczystościami mniejszymi i większymi, narodowymi i religijnymi - tego typu działanie kształtuje tożsamość narodową oraz wprowadza w sferę tradycji i kultury. W minionym tygodniu przedszkolaki przygotowywały się do świąt biorąc udział w przedstawieniu świątecznym dla rodziców i ucząc się kolęd. Zadbaliśmy również o ptaszki, które przyjaltują do naszego ogrodu przedszkolnego - daliśmy im okruszki do karmników. W tygodniu poprzedzającym Noc Sylwestrową będziemy rozmawiać o tradycjach związanych z powitaniem Nowego Roku. alt
12.12-16.12.2016r.
Tydzień upłynął pod znakiem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałek i wtorek Motylki piekły i dekorowały własnoręcznie pierniki. Serdecznie dziękujemy mamusiom, tatusiom, babciom i dziadkom za pomoc! Intensywnie ćwiczyliśmy tańce i piosenki, żeby pięknie wystąpić podczas spotkania opłatkowego. Mieliśmy również w tym tygodniu gościa - mamę Gosi, która przeczytała dzieciom piękną i pouczającą bajkę z serii "Kicia Kocia" oraz książeczkę pt."Świnka Peppa" alt

05.12-09.12.2016r.
Ten tydzień był pełen ciekawych i nowych odkrywczych zajęć i zabaw. Podczas realizacji tematu dzieci alt  nauczyły się, że są urządzenia które wymagają podłączenia do prądu by działać. Ważną informacją poznaną przez Motylki była również iż nie wolno im samodzielnie podłączać kabla - zawsze muszą poprosić osobą dorosłą! Ubraliśmy również choinkę - dziękujemy za przyniesione ozdoby. Dzieci poznały zimową zabawę: "Tańczyły bałwanki". alt


28.11-02.12.2016r. alt
Przedszkole stwarza wiele okazji do prawidłowego rozwoju dziecka. W sposób dla niego zrozumiały przybliża mu nowe rzeczy oraz sytuacje. W tym tygodniu Motylki z wielkim zainteresowaniem i chęcią uczestniczyły w atrakcjach. We wtorek wybrały się na przygodę z Jasiem i Małgosią - dowiedziały się, że nie należy oddalać się od domu, nie rozmawiać z nieznajomymi i przyjmować od nich słodyczy. W czwartek ponownie gościliśmy Dziadka Frania, który tym razem w piękny i przejrzysty dla dzieci spoób zaprezentował ciężki zawód Górnika razem z Dziadkim i Babcią Zuzi i Mateusza (dziećmi z pozostalych grup). A to nie koniec atrakcji! W piątek w przedszkolu zjawił się Święty Mikołaj - odpowiedział na wszelkie pytania dzieci i co najważniejsze wręczył każdemu z nich przepiękny prezent. alt


21.11-15.11.2016r.
W tym tygodniu Motylki dowiedziały się jakie skarby są wydobywane na śląskiej ziemi oraz jak trudną pracę wykonują górnicy. Dzieci wiedzą już, do czego potrzebny jest nam węgiel. Wspólnie uczyliśmy się śląskiego tańca "Kozierajka" by zaprezentować go przed zaproszonym na Barbórkę górnikiem 1 grudnia 2016r. W środę do naszej grupy przyszedł również dziadek Franka by przeczytać nam piękne opowiadanie w ramach akcji "Rodzinne czytanie". Dziękujemy serdecznie i zapraszamy kolejnych członków rodzin do udziału!  alt

alt

14.11-18.11.2016r.
Dbanie o pupila nie jest prostym zadaniem, wymaga bowiem odpowiedzialności za żywe stworzenie. O tym właśnie uczyły się w tym tygodniu Motylki poznawając zwierzęta, które można trzymać w domu - pies, kot, rybka, żółw. Poznały zwyczaje tych  zwierzaków oraz uczyły się wiersza J. Tuwima pt. "Kotek". Dzieci zaponały się również ze słowami i melodią piosenki "Jamniczek". Każdy Motylek mógł przynieść do przedszkola fotografię swojego domowego pupila i opowiedzieć o tym jak w domu się nim opiekuje.


07.11-10.11.2016r.
Wiek przedszkolny czesto nazywany jest okresem zabawy ze względu na to, że to właśnie zabawa jest podstawową i naturalną

alt formą działalności dziecka w tym czasie. Może ona przybierać różne formy, od prostych konstrukcji czy manipulacji, po skomplikowane zabawy w role. Właśnie podczas zabawy możemy poznawać dziecko, jego sposób myślenia, rozwiązywania konfliktów, stopień uspołecznienia, zasób słownictwa. Jest to także okazja, by mały człowiek utrwalał i systematyzwoał zdobytą wiedze o świecie.
 

alt

31.10 - 04.11.2016r.
"Pada, kapie, mży..." Ten temat stworzył Motylkom wiele sytuacji do świetnej zabawy i nauki. Dzieci rozmawiały o tym, że jesienią często pada deszcz, tańczyły do Preludium deszczowego F.Chopina, grały na instrumentach i uczyły się "deszczowych zabaw" podczas zajęć rytmicznych. Malowaliśmy i rysowaliśmy cześci garderoby przydatne podczas opadów - teraz Motylkom nie straszne żadne deszcze i burze!

 
  

alt 24-28.X.2016r. alt
W tym tygodniu Motylki podczas realizacji tematu "Jak przekazujemy informacje" dowiedziały się, na czym polega praca listonosza, jaką drogę musi pokonać list, żeby dotrzeć do odbiorcy. Dzieci miały możliwość zaprojektowania znaczków pocztowych z misiem, które zostały nawet ostemplowane. W piatek Motylki wysłały pocztówki z pozdrowieniami dla Rodziców - mamy nadzieję, że wszystkie dotarły - przyklejono znaczek i wpisano adres domowy, więc każdy powinien otrzymać "Pozdrowienia z przedszkola".  alt 

alt

17-21.X.2016r. alt
Ten tydzień była dla Motylków pełen niespodzianek i nowych wrażeń.  W poniedziałek i wtorek mieliśmy możliwość samodzielnie zrobić mydełka (dzieci wybierały kolor, zapach oraz formę). Utrwaliliśmy zasady mycia rąk oraz to kiedy należy je myć. 
Odbyła się również uroczystość "PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA" - Rodzice tłumnie przybyli alby zobaczyć jak dzieci pracują w przedszkolu i ilu nowych rzeczy dokonują - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA TAK LICZNY UDZIAŁ!  W zwiazku z tematyką "Wiemy jak dbać o zdrowie" Motylki dowiedziały się również skąd bierze się mleko i jakie produkty należy spożywać, żeby być zdrowym i silnym. alt

 

10 - 14.X.2016r. alt
Miniony tydzień przybliżył Motylkom świat przyrody i uwrażliwił je na niego, ponieważ zapoznał dzieci ze sposobem przygotowania się do zimy niektórych zwiarząt. Przedszkolaki zaznajomiły się z ich wyglądem, nazwami niektórych mieszkań, w których zwierzęta przesypiają zimę. Dzieci dowiedziały się także, że niektóre ptaki, np. bociany, zupełnie inaczej przygotowują się do zimy - odlatują jesienią do ciepłych krajów. Motylki nauczyły się również śpiewać i tańczyć do piosenki "Wiewióreczka mała" oraz "Leśniczówka". alt


03 - 07.X.2016r. alt
"Jesień w ogrodzie" - podczas realizacji tematu Motylki poznały różnorodne warzywa, które rosną w polskich ogrodach. Każde dziecko miało możliwość spróbować jak dane warzywo smakuje - zajadały z wielkim apetytem:) Nauczyły się jakie zapasy można z nich zrobić na zimę. Poznaliśmy piosenkę pt. "Ogórek" oraz graliśmy do jej melodii na instrumentach.  alt

26 - 30. IX. 2016r. alt
           Ten tydzień był okazją do tego aby Motylki nauczyły się, jakie owoce rosną w polskich sadach. Była to również wspaniała okazja do kształtowania zdolności matematycznych  (liczenie oraz klasyfikowanie owoców). Każde dziecko przyniosło jabłuszko, gruszkę lub śliwkę dzięki czemu mieliśmy doskonałą okazję dotknąć, powąchać oraz spróbować owoców. Na zakończenie tematu dzieci własnoręcznie przygotowały soki by później je degustować i wybrać najpyszniejszy z nich. alt alt

19 - 23.IX. 2016r. alt


      Tego tygodnia do naszego przedszkola i okolicy zawitała nowa pora roku: JESIEŃ. Motylki nie tylko przygotowały się na jej przyjście tworząc w sali jesienne drzewo; stworzyły również kącik przyrodniczy i wzbogaciły go o jesienne skarby takie jak kasztany, żołędzie i kolorowe liście. alt


12 - 16.IX.2016r. alt

     W tym tygodniu Motylki nauczyly się, jak bezpiecznie zachowywać się na przejściu dla pieszych, gdzie i na jakim świetle można przejść bezpiecznie na drugą stronę jezdni. Wybraliśmy się również na spacer dookoła przedszkola. alt 

 

1-9. IX. 2016r.
    Motylki mają za sobą pierwsze dni w przedszkolu. Zapoznały się ze swoją nową salą, poznały również nowych kolegów i koleżanki. W tym tygodniu uczyliśmy się jak zachowywać się w przedszkolu, jak korzystać z łazienki oraz stworzyliśmy kontrakt, który każdy wzorowy przedszkolak przestrzega. Dzieci poznały również nową piosenkę pt. "Przedszkolaczek".

alt