Przedszkole 20 w Chorzowie


Żabki

Email

alt
Żabki

Co się u nas wydarzyło, co nas jeszcze czeka... 
Rok szkolny 2017/18

Tydzień 12-16.II

"Nasze ulubione baśnie " i "Walentynki" to były nniezapomniane chwile. Wykonaliśmy prace plastyczne związane z tematem bajek (smok, baba Jaga, kot, Małgosia). Nauka piosenki i wierszyka   "O Jasiu i Małgosi". Poznaliśmy i utrwalaliśmy literę "B" i cyfrę "5". Największą atrakcją były Walentynki:
- czytaliśmy opowiadania walentynkowe i odpowiadaliśmy na zagadki z nimi związane;
- losowaliśmy dla kogo będziemy robić Walentynkę;
- tańczyliśmy przy piosenkach o miłości i przyjaźni;

Dokarmialiśmy też ptaki w naszym przedszkolnym karmniku.  alt
   alt
Tydzień 5-9.II

W tym tygodniu Żabki rozmawiały o tym- jak pomagać zwierzętom w zimie:
- zbieraliśmy pokarm dla ptaków;
- nauczyliśmy się piosenki "Ptaszki"
- malowaliśmy na szkle "zimowe zwierzątka"
W tym tygodniu zimowa pogoda dopisała i Żabki wyszły na śnieg z jabłuszkami. Ze starszymi dziećmi ćwiczyliśmy czytanie prostych tekstów i graliśmy w gry z liczeniem do 10. 
alt
   alt

 


Tydzień 29.I- 2.II
 

Ten tydzień w grupie "Żabki" był pod znakiem "Zimowej olimpiady sportowej". Rozmawialiśmy o zmaganiach sportowców na olimpaidzie i dyscyplinach (narty, saneczki, łyżwy itp.) bawiliśmy się w różne zawody sportowe. Malowaliśmyy farbami obrazek sportowca, utrwalaliśmy poznane cyfry i littery. Nauczyliśmy się "Sportowej piosenki". Odwiedzili nas goście z nietypowymi instrumentami i razem pośpiewaliśmy w grupie, było bardzo miło i wesoło.  alt
    alt

 


Tydzień 22-26.I
 

W tym tygodniu zagościły u nas Zimowe Zabawy. Żabki były na zimowym spacerze, podczas którego ulepiły bałwana i jeździły na "jabłuszkach". Rozmawialiśmy o wierszu B.Fprmy "Zabawy zimą",utrwalaliśmy literki poznane, poznaliśmy literkę.   W środę grupa "Żabki" była z przedstawieniem i prezentami w Ośrodku Dziennego Pobytu Dla Osób Starszych w Chorzowie Batorym na ul.Skrajnej. Emicji i zruszeń było wiele. Dzieci otrzymały soczki i pierniczki i wykonały piękny obrazek zimowy z pingwinkami.


 
alt


   alt alt
 


Tydzień 15-19.I
 


Nowy tydzień był znów pełen wrażeń. Zaczęło się w poniedziałek od warsztatów plastycznych "Zaczarowane obrazki". We wtorek dzieci pojechały autokarem oglądać ruchomą szopkę w kościele "Serca Pana Jezusa". W środę do naszej grupy zawitały Babcie i Dziadkowie.Z okazji ich święta dzieci przedstawiły przygotowane tańce, piosenki i wierszyki. Na koniec dzieci wręczyły upominki. Czwartek był Dniem Misia Puchatka. Oprócz zagadek, przebieranek, dzieci przyniosły misiowe niespodzianki. Na śniadanie był chleb z miodem. Pani przygotowała kolorowanki z Misiem Puchtkiem i film.  Poznaliśmy też cyfrę i liczbe "5" oraz oterkę "U". Niektóre z dzieci potrafią już czytać- to sukces! 


Tydzień 8-12.I 
 

W tym tygodniu w grupie "Żabki" było bardzi wesoło. Zaczęło się od kolędowania - odwiedziły nas mamy Kingi i Emilki, przyniosły gitarę i bębenek i wspólnie śpiewaliśmy kolędy i podziwialiśmy ich grę na instrumentach. 
W środę poszliśmy spacerkiem do Kościoła św. Pasterza by zobaczyć piękną stajenkę. W środę bawiliśmy się na Balu karnawałowym- zdjęcia z balu można zobaczyć w zakładce "Galeria". 
alt


   alt

 


Tydzień 1-5.I 
 


W tym tygodniu Żabki marzyły o śniegu- robiły bałwanki z papieru i ciastoliny. Słuchały opowiadania B. Formy "Dlaczego pada śnieg?". Bawiły się w gry dydaktyczne i zabawy matematyczne z "Pudełkiem z gwiazdkami". Była też karnawałowa literka P, p "palto, ptak"i próby ćwiczenia czytania. Przygotowywaliśmy się także na Bal w naszym przedszkolu, który odbędzie się w Domu Kultury i wykonywaliśmy i ozdabialiśmy maski.  alt
 

Tydzień 18-22.XII


Ten tydzień w Żabkach "Świąteczne zwyczaje"
- nie tylko w rozmowach,
-zabawach;
- ćwiczeniach;
-ale nawet w matematyce;
-zabawy plastyczne "Szopka Bożonarodzeniowa"
- literka "i" "I"-igła, igloo;
-utrwalanie piosenki i zabawa ruchowa "Blisko Kolęda";
-wykonywaliśmy też  piękne ozdoby choinkowe z kolorowego papieru;
to były niezapomniane chwile Świąt Bożego Narodzenia. 
alt
 


Tydzień 11-15.XII

 

W tym tygodniu Żabki miały wyjątkowe dni- szykowały się do Jasełek- próby wierszyków i piosenek i tańców przy kolędach. W środę lukrowały ciasteczka. Utrwalały liczenie w książeczkach i poznały nową literę "K". W piątek o 16 odbyła się Wigilia w grupie Żabek, atmosfera była świąteczna- składaliśmy wszystkim życzenia. 

alt
Tydzień 4-8.XII


W tym tygodniu "Żabki" gościły u siebie św.Mikołaja z prezentami. Oprócz wspólnych rozmów były tańce , zabawy i kolorowanki. Następnie poszliśmy na wspaniały spektakl teatralny w Domu Kultury "Cudowna podróż"- to były niezapomniane chwile z Mikołajem. Na zajęciach dzieci wykonały Mikołajki z watą i brokatem. Utrwaliliśmy literkę "D" i cyferkę 3 w ćwiczeniach. * grudnia robiliśmy ciasteczka świąteczne z rodzicami i przyszedł do nas górnik- to były wspaniałe zajęcia o kopalni, zrobiliśmy dla gościa niespodzianki.  alt
  alt

Tydzień 27.XI- 1.XII
 
"Żabki" w tym tygodniu omawiały tematykę "O poczcie". Bawiliśmy się w kąciku tematycznym. Rozmawialiśmy na temat historyjki "Na poczcie", bawiliśmy się w zabawę dydaktyczną "od nadawcy do adresata", ozdabialiśmy skrzynkę pocztową , wykonaliśmy ćwiczenie z kartką świąteczną i nauczyliśmy się piosenki "Polka komputerowa". Literka w tym tygodniu to "D"- dom. Żabki zrobiły już dekoracje świąteczne w sali. 
alt   alt

Tydzień 20-24.XI
Ten tydzien w grupie Żabek był pod znakiem Pluszowego Misia. Przygotowywaliśmy się na ten dzień ucząc się wierszyka i piosenki "Jadą misie". Wykonaliśmy misia z ciastoliny i domek dla misia z tekturki. Misie malowaliśmy tym razem farbami plakatowymi. W tym tygodniu była literka "E" (ekran, Ela) i odbyły się zabawy z liczeniem na dywanie
alt


    alt

Tydzień 13-17.XI

Rozpoczęliśmy wycieczkę do krawca po planszy ilustracyjnej i słuchaliśmy wiersza J.Brzechwy pt.:"Dwie krawcowe". Ponaliśmy litery "i" , "I" -igła, Iga, osłuchaliśmy się z piosenką "Gdzie te igły" i słuchaliśmy opowiadania pt.:"Skąd bierze się wełna i ubranka?". Wspólnie dzieci wykonały jezyki z igiełkami i ubranka (czapki, szaliki i rękawiczki) ćw.graficzne. Ale największą atrakcją były "Zajęcia medyczne z udzielania pierwszej pomocy" i ćwiczenia na manekinie. Każde dziecko otrzymało dyplom.  alt

  alt

Tydzień 6-10.XI

Temat tygodnia:"Mali artyści"

To będzie niezapomniany tydzień. Rozpoczął się od wycieczki "na niby" do muzeum:
- praca z albumami, obrazkiem przedstawiającym muzea. Słuchanie wiersza pt.:"Muzeum".
W grupie Żabki byli też muzycy- dzieci grały na instrumentach perkusyjnych. Żabki były też "plastykami"- wykonały z płyty CD portrety jesienne i rzeźbiarzami- lepiły z masy solnej postać. 
Osłuchaliśmy się z piosenką "Nutki".
Liczyliśmy do 10.
Poznaliśmy literę "D"
A w środę bawiliśmy się, bo był "Dzień smerfów". Zabawa był Superowa. alt


   alt alt alt   alt
 


Tydzień 30.X.- 3.XI.

alt

Tematem minionego tygodnia była "Jesienna muzyka". Dzieci poznały treść wiersza B.Formy pt.:"Koncert" i grały na instrumentach perkusyjnych przy piosence "Listopad". Wprowadzona została litera "M" oraz cyfry 1 i 2. Dzieci wykonały również pracę plastyczną polegającą na samodzielnym ozdobieniu ramki wokół autoportretu. 
 Tydzień 23-27.X
 

To był ciekawy tydzień w grupie Żabki- mówiliśmy o bliższej i dalszej rodzinie. Oglądaliśmy stare i nowe albumy rodzinne oraz rozmawialiśmy o fotografie- oraz robiliśmy zdjęcia różnymi aparatami. Utrwalaliśmy literę "L" w krtach pracy. Zabawa ruchowa "Fotograf". Byliśmy też na wycieczce na pobliskim cmentarzu- zapalaliśmy znicze na grobiach nieznanego żołnierza, ponieważ zbliża się "Święto zmarłych".

 

Tydzień 16-20.X


Ten tydzień w grupie Żabek był pełen wrażeń. "Zwierzęta w lesie jesienią":
- poznaliśmy nową literkę "L"- próby czytania globalnego -LAS, LIS
- ćwiczenia w liczeniu na kasztanach i koralikach;
- leśne zwierzaki ze śmieci- przygotowania do udziału w konkursie plastycznym;
- zabawy w "piknik leśny" i spacery jesienne to atrakcja, ale najważniejszą atrakcją była wizyta policjantów i rozmowa o "Bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę". Dzieci otrzymały "odblaskowe niespodzianki"- branzoletki na rękę. alt alt


 

Tydzień 9-13.X.

Ten tydzień był dla Żabek bardzo pracowity- dzieci przygotowywały występ z okazji Dnia Nauczyciela. Ciężka praca opłaciła się ! Piosenki i przygotowane laurki wzruszyły wszystkie Panie!


 
alt


  alt
12.X. Na zajęciach otwartych odwiedzili nas rodzice. alt altTydzień 2-6. X 

"Jesień w parku" alt 


Wycieczka na "Kamyczki"- obserwowanie nowej por roku, szukanie skarbów jesieni.
Literka "A"- czytani globalne ; wykonanie jesiennych drzewek z wykorzystaniem gazet, liśi i farb plakatowych.
Wykonanie jesiennych zwierzaków z masy solnej i kasztanów.
Nauka piosenki "W kasztanowym mieście".
alt
"Wyścig kasztanów"- wykonanie kukiełek i wspólna zabawa. 
alt
 ***********************************
Rok szkolny 2016/17

KOCHANI RODZICE ORAZ OPIEKUNOWIE DZIECI
Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca. To niby tylko jeden rok, a jednak jak wiele w ciągu niego spotkało nas przygód, zadań, wzruszeń, chwil radości i sukcesów. Nasze dzieci poczyniły ogromne postępy, poznały wiele nowych rzeczy, przyswoiły mnóstwo informacji o otaczająym je świecie. Niech przyszły rok szkolny będzie równie owocny!
Udanych oraz bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu 2017!

 


05.06.-09.06.2017r.
W tym tygodniu zagościła w Żabkach "Muzyka poważna". Rysowaliśmy do niej alt ilustracje, interpretowaliśmy ją i tańczyliśmy. Próbowaliśmy gry na instrumentach  perkusyjnych, bawiliśmy się w gry matematyczne z kostkami i kubeczkami na dywanikach.
29.05.-02.06.2017r.
W tym tygodniu rozmawialiśmy o naszych kolegach z różnych krajów. Słuchaliśmy alt wierszyka "Murzynek Bambo" oraz "Słonik". Mieliśmy również okazję na udział w grze matematycznej BINGO - dzięki tej grze dzieciom dobrze utrwalało się poznane wcześniej liczby. Nauczyliśmy się piosenki "Przyjaciele" i wykonaliśmy prezenty dla kolegów, a były to wiatraczki. Najciekawszą atrakcją tego tygodnia okazał się jednak Dzień Dziecka w ogrodzie przedszkolnym  z zawodami sportowymi, konkurencjami i dyskoteką. Na zakończenie były nagrody dla wszystkich dzieci.


alt 22.05.-26.05.2017r.
Ten tydzień był poświecony tematowi "Święto naszych kochanym Mam". Uczyliśmy się piosenki "Nasza mama kucharka". Wykonaliśmy dla mam laurki, motyle, bukieciki i zrobiliśmy korale oraz branzoletki z makaronu.W tym tygodniu poznaliśmy ostatnią literkę oraz utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie w zadaniach matematycznych. Nauczyliśmy się ruchów do tańca dla mam w ogrodzie pt. "Taniec kwiatów". To był tydzień pełen wrażeń!
08.05.-12.05.2017r.
W naszym przedszkolu odbył się TYDZIEŃ ŚWIATOWY. Dzieci miały doskonałą okazję alt by poznać jak wyglądają kontynenty, co to są kontynenty i czym się od siebie różnią? Przygodę rozpoczęliśmy od "podróży" do Australii by poznać zwierzęta tam mieszkające oraz jak wygąda zabawa bumerangiem,  nawet spróbowaliśmy strusie jajo. We wtorek poznaliśmy Amerykę Północną i Amerykę Południową. W związku z tym na obiad dzieci samodzielnie wykonywały hamburgera i starały się posługiwać angielskimi słowami. Środa była okazją do zapoznania się z Azją. Teraz już każdy przedszkolak wie, skąd wzięły się takie przyprawy jak curry czy aromatyczna herbata, jak wyglądają wodorosty do robienia sushi. Tańczyliśmy taniec w stylu Boolywood i uczyliśmy się posługiwać pałeczkami. W czwartek dzieci utrwalały znane już im wiadomości o Europie. W piątek wybraliśmy się w gorące rejony Afryki by poznać mieszkającą tam ludność, poznać tamtejsze zwierzęta i zasmakować w owocach znajdujących się w sałatce egzotycznej.
02.05.-05.05.2017r.
Tydzień - Jestem Polakiem. Odbyły się rozmowy z dziećmi, malowanie farbami flag i wykańczanie makiety przestrzennej "Moje miasto". Było to dla dzieci wspaniałym przeżyciem i kształtowało u nich uczucia patriotyczne i społeczne. Zapoznali się z symbolami narodowymi (flaga, hymnu, orzeł). Żabki przypomniały sobie hymn. Ciekawym doświadczeniem było też zapoznanie się z legendą "O Lechu, Czechu i Rusie" Cz. Janczarskiego.
24.04.-28.04.2017r.
Ten tydzien to dla dzieci z grupy Żabek moc atrakcji. Rozpoczęliśmy go od wycieczki alt do miejscowości Wilcza by zaznajomić się z wiejskim życiem a nawet ze spobem dojenia krowy. To była zabawa! W poźniejszych dniach tygodnia dzieci rozbudzały w sobie poczucie przynależności do swojego kraju jako obywatela Polski. Rozmawiały o symbolach narodowych, o hymnie i o tym,że naszą ojczyzną jest najbliższa okolica, nasze miejsce zamieszkania oraz dom rodzinny. Żabki wykonały pracę plastyczą - wieżowce i bloki, która została zaprezentowana na gazetce grupy.

18.04.-21 alt .04.2017r.
"Tydzień" po świętach wielkanocnych był w gr. Żabek pod znakiem "Dbamy o ziemię", segregujemy śmieci, nasza planeta ziemia i zabawy słowno-ruchowe z wykorzystaniem globusa. W czwartek dzieci pojechały autobusem na konkurs "Kubuś Puchatek"  do domu kultury. Zaprezentowaliśmy wiosenne piosenki. Na zakończenie były nagrody. W piątek poznaliśmy nową literkę Ł i rozpoczęliśmy porządkowanie świata zaczynając od ogródka - zbieraliśmy śmieci do żabki (worka na śmieci). alt


10.04.-14.04.2017r.
Ten tydzień Żabki dalej świętowały. Nauczyły się piosenki "My jesteśmy jajeczka dwa". Dzieci małowy farbami i świeczką zaczarowane koszyczki. Poznały literę J jak "jak jajko" i utrwaliły cyfrę 10 w trakcie zabawy. Rozwiązywały zagadki związane ze Świętami Wielkanocnymi, wykonały zajączki z plasteliny. Na zakończenie bawiły się w teatrzyk kukiełkowy o "Świętach" robiąc własne kukiełki na patyczkach - kurki i jajeczka. Zabawa była bombowa!. Koszyczki, które dzieci dostały od zajączka dały nam wiele radości.


alt 03.04.-07.04.2017r.
Okres przedświąteczny spędzamy na przygotowaniu do świąt. O tym rozmawialiśmy w minionym tygodniu. Żabki dowiedziały się jak mogą pomóc rodzicom w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych. W przedszkolu również nastąpiły świąteczne porządki. Dzieci wykonały wielkanocną palmę oraz zające, a nawet uczyliśmy się piosenki pt. "Pisanki,pisanki". W przyszłym tygodniu nadal będziemy kontynuuować temat przygotowań i tradycji Świąt.
23.03.-31.03.2017r.
Tydzień w gr. Żabek dotyczył zwierząt w gospodarstwie na wsi. Dzieci wykonały z kartonu zagrode, śpiewały piosenkę "Farma kaczora Donalda" i bawiły się w zabawy ruchowe. Naśladowały głosy zwierząt na podwórku z literą C oraz bawiły się w improwizowane ruchem "Karnawał zwierząt". Wykonaliśmy pracę zbiorową pt. "Zagroda grupy Żabek", która podsumowała tydzień nauki i zabawy.

20.03.-24.03.2017r.
To był tydzień pełen wrażeń w gr. Żabek. Rozpoczeliśmy od bajek i zagadek z nimi alt związanych. Słuchaliśmy wiersza  autorstwa J.Myśliwskiej pt. "Czary - mary" i nauczyliśmy się piosenki "Malowany wózek". We wtorek byli w naszej grupie na zajęciach rodzice. Były konkursy, zagadki, teatrzyk a potem zajęcia plastyczne "Wiosenny obrazek z bocianem". Później był KOROWÓD WIOSENNY z całym przedszkolem i rodzicami oraz pożegnanie Marzanny. Przywitaliśmy wiosnę piosenkami i kolorowymi kwiatami. Wychodząc na spacery korzystamy z okazji i obserwujemy przyrodę przez lupę.


alt 13.03.-17.03.2017r.
W tym tygodniu Żabki rozmawiały o powrotach ptaków na wiosnę. Czekamy na skowronki, bociany, jaskółki. Dzieci słuchały opowiadały "W bocianim gnieździe" M. Kownackiej. Odpowiadały na pytania i zagadki, bawiły się w zabawy ruchowe z ptaszkami. Poznaliśmy literkę G oraz cyfrę 9 w zabawach dydaktycznych spodobały się dzieciom. Malowały też farbami ptaki oraz wykonywały je z ciastoliny. Obserwowalismy przyrodę w naszym ogrodzie. Przygotowujemy również inscenizację wiosenną i taniec "wiosenny krakowiak" dla rodziców na zajęcia otwarte.

06.03.-10.03.2017r.
W tym tygodniu zagościły w Żabkach "pierwsze kwiaty" zwiastujące wiosnę: krokusy, przebiśniegi, zawilce, tulipany. Dzieci rozpoznawały wiosenne oznaki. Słuchaliśmy wiersza J. Myśliwskiej "Wiosna" i nauczyliśmy się piosenki "Miła wiosno". Wykonaliśmy piękne kwiaty i umieściliśmy na gazetce by pochwalić się rodzicom. Zabawiliśmy się wiosennymi kwiatami podczas zajęć matematycznych. Poznaliśmy literkę N i cyferkę 9. W "Dzień Kobiet" wykonaliśmy serduszkowe laurki, złożylismy życzenia i częstowaliśmy się cukierkami.

alt 27.02-03.03.2017r.
W naszej grupie mieliśmy tematykę "W marcu jak w garncu" oraz "Dbamy o zdrowie na przedwiośniu". Zaczęliśmy w poniedziałek od wycieczki na ogródki i od obserwacji przyrody - co się zmieniło? Odnotowywaliśmy w kalendarzu pogody i przyrody. Wykonaliśmy gałązki z baziami z różnorodnego materiału przyrodniczego oraz układaliśmy "Marcowy dywan" z figur geometrycznych. Bardzo ciekawe były zabawy słownikowe "Staś brudasek" na podstawie wiersza A.Surowiec. Rozmawialiśmy dużo o tym w jaki sposób dbac o zdrowie, przygotowaliśmy też dla rodziców niespodziankę na wiosnę


20.02-24.02.2017r.
W naszej kochanej grupie przygotowaliśmy teatrzyk "Zwierzęta na wiosnę", który przedstawimy rodzicom 21 marca w przedszkolu - jesteśmy w trakcie tworzenia rekwizytów. Natomiast w tym tygodniu rozmawialiśmy o kalendarium pogodowym na przedwiośniu, oraz o tym jak dbamy o zdrowie kiedy kończy się zima. Układaliśmy z figur geometrycznych dywan i wykonaliśmy gałązki wierzbowe z róznych materiałów lecz najwiekszą atrakcją była piosenka i taniec do muzyki disco, do którego zapoznajemy się z figurami tanecznymi.13.02-17.02.2017r.
W gr. Żabki dzieci zapoznały się ze środowiskiem przyrodniczym jakim jest sawanna. alt Nazywają zwierzeta przedstawiane na ilustracji (lew, żyrafa, hipopotam, nosorożec, słoń, antylopa). Odgadują zagadki o zwierzętach. Uczą się piosenki "Dżungla" oraz "Cztery zielone słonie". Wykonały pracę przestrzenną z papieru pt. "sawanna". Żabki nie zapomniały również o Walentynkach. Był to dzień wyjątkowy. Każdy był dla kolegi i koleżanki wyjątkowo miły i prócz niespodzianki i tańca z sercem, wykonaliśmy walentynkowe serduszka na patyku.


alt 06.02-10.02.2017r.
Ten tydzień był pełen niespodzianek. W środę odbył się "Dzień Pingwina", poznaliśmy zwyczaje tego śmiesznego zwierzaka - wiemy co lubi jeść, jak wygląda i gdzie mieszka. Podczas realizacji tematu poznalismy również życie Eskimosów i zwierząt Grenlandii. Były również zabawy z chustą animacyjną oraz bajka pt. "Pingwiny z Madagaskaru". Największną atrakcją była niewątpliwie ta z jedzeniem lodów. W nastepnych dniach tygodnia utrwalaliśmy poznane litery i cyfry podczas zabaw dydaktycznych.

30.01-03.02.2017r.
Tydzień zaczął się w Żabkach od świętowania z Babciami i Dziadkami. Rozpoczeto od pieknej uroczystości, na którą składały się wiersze, tańce i piosenki. Dzieci wręczyły gościom wykonane przez nie prezenty. Po poczestunku rozpoczeły się zabawy, zawody i tańce z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Koniec tygodnia w gr. Żabek to zabawy na śniegu. Odbyła się rozmowa przy ilustracji, nauka piosenki o "Bałwankach" i bezpiecznych zabawach na śniegu. Przygotowywaliśmy się również do "Dnia Pingwina" (08.02.17r.).


 

alt 09.01-13.01.2017r.
Żabki w tym tygodniu utrwaliły literkę U oraz zapoznały się z cyfrą 6. Podczas zajęć dowiedziały się, co robimy podczas karnawału. Grupa wraz z całym przedszkolem tańczyła i bawiła się na balu, gdzie odbywały się różnorodne konkursy i niespodzianki.
alt 

02.01-05.01.2017r.
Tydzień po Świętach w gr. Żabek był pełen wrażeń. Dzieci zdobyły wiadomości na temat zwierząt
alt  leśnych. Rozmawialiśmy o potrzebie pomocy zwierzętom zimą - co lubią jeść ptaki i inne zwierzątka. Wykonaliśmy karmnik i umieściliśmy w nim ziarenka kaszy. Słuchaliśmy opowiadania "O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku" - układaliśmy historyjkę obrazkową do opowiadania. W tym tygodniu słuchalismy również piosenki pt. " Wróbelki" i uczyliśmy się do niej słów. W ten sposób kształtujemy wrażliwość muzyczną. Zapoznaliśmy się z nową lierką U i utrwalaliśmy cyferki w zabawach "ścigankach". Na zakończenie tygodnia przygotowywaliśmy się do balu w przedszkolu - robiliśmy balowe maski.Gwiazdki najjaśniejszej, choinki najpiękniejszej,
prezentów wymarzonych, świąt mile spędzonych.
Karnawału szalonego, Nowego Roku bardzo udanego!
alt
Kochanym Rodzinom naszych dzieci życzy
 Personel Przedszkola Nr 20

19.12-30.12.2016r.
W tym tygodniu gr. Żabek miała Wigilię dla dzieci i rodziców. Dzieci przedstawiały jasełka pt. "Jezus Malusieńki". Radości było mnóstwo, a Żabki obdarowały rodziców własnoręcznie zrobionymi prezentami. Otrzymały także pod choinkę prezenty od Dzieciątka. Utrwaliliśmy literki i cyferki poznane w trakcie zabaw dydaktycznych. Utrwaliliśmy również zimowe piosenki w formie konkursu muzycznego. W tygodniu poprzedzającym Noc Sylwestrową będziemy rozmawiać o przemijającym czasie i jak świętujemy nadejście Nowego Roku. Będzie to doskonała okazja do nauki i zabawy.


12.12-16.12.2016r.
W tym tygodniu mówiliśmy w grupie o nowej porze roku - zimie. Pomógł nam w tym wiersz
alt  L.Krzemienieckiej "Przyjechała Zima wozem". Poznalismy literkę R i utrwalalismy jej wygląd w zabawach na dywanikach. Zaznajomiliśmy się również z cyfrą 5. Przygotowaliśmy prezent na Święta i zrobiiśmy próbę Jasełek. Największą atrakcją tygodnia było wykonanie ozdób choinkowych, które robiliśmy z mamą Natalki według specjalnego przepisu. W poniedziałek, jak masa będzie twarda - będziemy ozdabiać ją brokatem i lakierem.alt 05.12-09.12.2016r.
Nasz kolejny tydzień obfitował w niespodzianki. Stroilismy choinkę w naszej sali, śpiewaliśmy kolędy. Przypomnielismy sobie piosenki świateczne. Przygotowujemy z dziećmi jasełka świąteczne pt. "Witaj Jezu". Wykonywaliśmy ozdoby choinkowe, m.in. łańcuchy. W czwartek odbyła się wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 12. Pani Sylwia ze świetlicy przygotowała atrakcje: zwiedzanie szkoły, udział w lekcji, tor przeszkód w sali zabaw oraz nagrody (nalepki, pierniczki). W piątek gr. Żabek robiła świąteczne pierniczki - dziękujemy rodzicom Majeczki i Natalki za pomoc. Radości było dużo. Ciasteczka będziemy ozdabiać w poniedziałek.

alt
28.11-02.12.2016r.
Nowy tydzień w Żabkach rozpoczął się od poznania nowej litery E podczas zabaw dydaktycznych. Najbardziej dzieciom spodobała się jednak przygoda z Jasień i Małgosią - były puzzle, zagadki, plakat z bajowymi postaciami i bajkowa piosenka. Dzieci czerpały dużo radości "obdzierając" ze słodyczy pusty już domek Baby Jagi. W czwartek podczas wizyty Górnika dzieci zaprezentowały wiersz i piosenkę  by podziękować za wizytę i przybliżenie tajników zawodu. W piętek przyszedł Święty Mikołaj by wręczyć prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Zdjęcia z wizyt przemiłych gości znajdują się w galerii.
alt


Tydzień  21.11 do 25.11 w gr. „Żabek” był wyjątkowy.
Dzieci poznały różne misie (koala, panda, niedźwiedź polarny, niedźwiedź brunatny).Poznaliśmy piosenkę „Jadą misie.”Byliśmy na wycieczce w Szkole Podstawowej Nr 32 na teatrzyku pt:”W bajkowym lesie.”
Zwiedziliśmy bibliotekę, dzieci były na lekcji w klasie II. Były też niespodzianki dla przedszkolaków (zakładki, lizaki czekoladowe) W piątek odbył się „Dzień Pluszowego Misia” – zagadki, puzzle z misiami ,dmuchanie baloników misiowych, plakat z Misiem robiony pieczątkami. Na zakończenie odbyła się misiowa dyskoteka! A potem  dzieci malowały makatkę materiałową z misiem farbami plakatowymi. Każdy zrobił swojego misia z ciastoliny. Była też niespodzianka - miś z cukiereczkiem!
alt


alt 14.11-18.11.2016r.
W tym tygodniu nasza grupa poznała zwierzęta domowe i uczyła się, jak można się nimi opiekować. Przedszkolaki zapoznały się też z rolą zwierząt domowych w życiu człowieka. Wdrażały się do opiekuńczego stosunku do zwierząt. Zapoznaliśmy się z piosenką pt. "Kundel Bury", z lietrką L oraz cyfrą 5. Wykonaliśmy śliczne akwarium z rybką. Nasza grupa uczestniczyła też w "Konkursie jesiennym" w Przedszkolu Nr 19.


07.11-10.11.2016r.
"Jesienna pogoda" - dzieci zapoznały się ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi jesienią (deszcz, mgła, wiatr, szron, grad). Żabki nauczyły się rozpoznawać symbole pogody i określać stan pogody. Poznały melodię i słowa do piosenki "Pada deszcz". Znamy już literkę K i liczymy do 4. Żabki uzupełniały też kalendarz pogody i robiły wspaniałe parasolki. Pozdrawiamy!alt 31.10-04.11.2016r.
Ten tydzień w grupie był bardzo bogaty w wydarzenia. W poniedziałek dzieci rozmawiały o Święcie Zmarłych - o tym, że pamiętamy o wszystkich grobach, nie tylko najbliższych. Nastepne dni były również wyjątkowe. Poznaliśmy literkę "Y" oraz cyfrę "4". Układaliśmy cyferkę z kasztanów i wylepialiśmy literkę z plasteliny. Później zrobiliśmy piramidę żywieniową. Dzieci już wiedzą co jeść, żeby być zdrowym! Na koniec tygodnia mówiliśmy również o tym "Jak przekazujemy informację?" - w związku z tym rysowaliśmy list do mamy i taty oraz wykonaliśmy kopertę.
alt

21-28.10.2016r. alt
W tym tygodniu tematem kompleksowym w gr. ŻABEK był "Wiem co jem i dlaczego jestem zdrowy". Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie i co powinno się jeść, żeby być zdrowym. Miały także ciekawy temat "Od ziarenka do bochenka" - zapoznały się z etapami powstawania chleba.
ŻABKI poznały również kilka literek: O, A, I, D.
W piątek odwiedzili nas rodzice na zajęciach otwartych. W programie był teatrzyk, piosenki, tańce z rekwizytami, wierszyki. Przy stolikach dzieci wykonały obrazki z figur geometrycznych. Na zakończenie bawilismy się z rodzicami w zabawy chustą animacyjną. Była też niespodzianka dla rodziców - laurka z wyznaniem od dzieci. Nie zapomnimy tych wzruszających chwil!
17-21.10.2016r.
Grupa Żabek w tym tygodniu dowiedziała się dużo wiadomości na temat tego "CO PTAKI ROBIĄ JESIENIĄ?"
Wiemy już, co ptaki lubią jeść, które praki odlatują do ciepłych krajów, jak wyglądają i czym się charakteryzują. Mieliśmy również możliwość zrobić ptaki z różnorodnego materiału plastycznego - to była prawdziwa uciecha wykonać takiego ptaszka!
alt alt
  


10 - 14.10.2016r.
alt alt
Żabki w tym tygodniu poznawały zwierzęta leśne i ich mieszkania zapoznając się również i ich zwyczajami - co robią jesienią? Dzieci uczą się również "MATEMATYKI NA WESOŁO" na dywanikach z wykorzystaniem różnych pomocy, np. kostek do gry i kubeczków - liczą sprawnie w pamięci.
Żabki przygotwały również wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

alt
 

Grupa Żabek lubi zajęcia ruchowe, np. tańce z pomponami do muzyki DISCO i zabawę w klasy to nasz ostatni przebój grupy . alt
Serdecznie dziękujemy za:
- dużą ilośc owoców - dzięki nim mieliśmy okazję zrobić pyszną sałatkę;
- kasztany, szyszki, żołędzie i liście.

alt

W dniu 06.10.2016r. gr. Żabek miała ciekawe zajęcia. Robiliśmy "JESIENNE LUDZIKI" z materiałów przyrodniczych i plasteliny. alt

 


05. 10. 2016r Żabki wybrała się na wycieczkę do Sadu Rejonowego w Chorzowie. Dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą sędziego, obrońcy, prokuratora, miały również okazję zobaczyć salę sądową. alt alt


30. 09. 2016r. stworzyliśmy teatrzyk kukiełkowy. Lalki z ziemniaków i rekwizyty dzieci wykonały samodzielnie.